Деталі
У районній військовій адміністрації провели нараду щодо організації протитуберкульозних заходів у Черкаському районі.
Як повідомляють в обласному центрі контролю та профілактики хвороб, на засіданні обговорили організацію та проведення заходів щодо раннього виявлення, лікування, профілактики туберкульозу в Черкаському районі та шляхи вирішення проблемних питань. Особлива увага була приділена організації скринінгових обстежень осіб із груп підвищеного ризику виникнення туберкульозу, здійсненню протиепідемічних заходів.
За словами Наталії Видри, в.о. генерального директора обласного центру контролю та профілактики хвороб, яка проаналізувала стан захворюваності на туберкульоз у районі і зупинилася на результатах епідрозслідувань випадків туберкульозу та скринінгових обстежень контактних осіб, за 8 місяців цього року у нашому районі у 23 громадах зареєстровано 155 випадків вперше діагностованого туберкульозу органів дихання, що становить 48,4% від загальної кількості по області.
«Найбільше захворілих у Черкаській міській, Руськополянській та Смілянській територіальних громадах», – говорить пані Наталія.
Вона акцентувала увагу на необхідності покращення роботи в частині своєчасного подання лікарями закладів охорони здоров’я «Екстреного повідомлення про інфекційну хворобу, харчове отруєння» у разі виявлення випадків захворювання на туберкульоз. Тако підкреслила необхідність досягнення максимального рівня охоплення щепленням вакциною БЦЖ дитячого населення у пологових стаціонарах Черкаського району.
Наталія Видра також зупинилася на результатах моніторингових візитів до закладів охорони здоров’я Черкаського району з питань організації та здійснення заходів інфекційного контролю за туберкульозом і профілактичних заходів, окреслила проблемні питання у впровадженні адміністративних та інженерних заходів.
Зокрема, впродовж 2023року та 9 місяців 2024 року моніторингом було охоплено 16 закладів охорони здоров’я міста Черкаси та 18 – Черкаського району.
«Робота щодо впровадження заходів з інфекційного контролю за туберкульозом, визначених Стандартом інфекційного контролю для закладів охорони здоров’я, що надають допомогу хворим на туберкульоз, у Черкаському районі потребує суттєвого поліпшення», – зауважила пані лікарка.
Наталія Видра наголосила на необхідності прийняття та актуалізації наявних місцевих програм подолання туберкульозу, передбачивши соціальну підтримку людей, хворих на туберкульоз, місцеві стимули для медичного персоналу, який залучений до подолання туберкульозу тощо, як це визначено Законом «Про подолання туберкульозу в Україні».
Discussion about this post