25.02.2025 14:00
За процесуального керівництва Вінницької обласної прокуратури священнослужителю Української православної церкви з м. Вінниці, громадянину України повідомлено про підозру у поширенні матеріалів, у яких міститься виправдовування, визнання правомірною збройної агресії рф проти України, розпочатої у 2014 році, а також глорифікація осіб, які її здійснювали (ч. 2 ст. 436-2 КК України).
Підозрюється, що чинний клірик УПЦ (МП), маючи проросійські релігійно-ідеологічні переконання, поширював їх серед своїх знайомих у месенджері Telegram.
Для цього він використовував фото-, відео- й текстові матеріали, продуковані російською пропагандою. Серед них наративи про «рускую вєсну», «освобождєніє» територій України від «нацизму», а також російські версії загальновідомих подій на фронті та в цивільному середовищі українців.
Протиправні дії підозрюваного підтверджено зібраними доказами.
За вчинення інкримінованого злочину передбачено покарання у виді обмеження волі на строк до п’яти років або позбавлення волі на той самий строк, з конфіскацією майна або без такої.
За матеріалами Вінницької обласної прокуратури
Discussion about this post