Деталі
Така тепла осіння погода неоднозначно впливає на сільгоспкультури.
На цьому наголошує директор обласного гідрометцентру Віталій Постригань.
За його словами, на календарі останній місяць осені, а значить повинна проходити підготовка зимуючих культур до зимівлі: плодові скидають листя, зеленне гілля змінює колір, у трав, озимини та дерев накопичуються цукри і відбувається перша фаза загартування.
«Але за такої аномалії тепла, ніяких натяків на ці процеси не відбувається. Озимина активно вегетує, проте основна фаза розвитку на полях області – сходи. Шанси розкущитися є на невеликих площах засіяних в кінці вересня, де не було засухи», – пояснює пан Віталій.
Одночасно, уточнює він, на цих площах, засіяних в оптимальні строки, є всі умови для переростання посівів. А перерослі, як і слабо розвинені, однаково вразливі до несприятливих умов зими в разі їх виникнення.
«Для плодових, які почали скидати листя, повернення аномального тепла – це стрес. Деякі з них таку зміну сприймають як початок вегетації і найбільш сильні бруньки розквітають. Як правило, це стосується яблуні, каштанів, бузку, вишні і навіть магнолії», – зазначає головний синоптик області.
Тож, підсумовує він, дуже корисними нині є дощі, адже їх випало не так багато і основна волога, від якої залежить врожай майбутнього року, знаходиться у верхніх шарах грунту.
Discussion about this post