Деталі
На сесійному засіданні Смілянської міської ради в порядку денного містилось питання “Про розгляд електронної петиції Бойко З.А.”.
Ця петиція стосувалась вимоги оприлюднення висновків тарифної та балансової комісій, а також проведення аудиту діяльності КП «ВодГео» та пошуку можливостей перегляду тарифу на воду в бік зменшення. Петиція набрала більше 200 підписів. Тож міський голова був зобов’язаний винести її на сесію.
На пропозицію депутата Віктора Овчаренка це питання розглянули першим, адже на сесійне засідання прийшли сміляни. Слова попросила і Зоя Бойко, як ініціатор петиції. Жінка звернула увагу всіх присутніх, що повідомлення про розгляд її питання прийшло буквально зранку перед початком сесії. Їй не було повідомлено ні про проведення тарифної комісії, ні про проведення депутатської комісії з цього питання. З висновками тарифної комісії вона також ознайомитись не змогла, бо їх так і не оприлюднили для громадськості на офіційному сайті Смілянської міської ради. А абоненти КП “ВодГео “, зауважила Зоя Бойко, мають право знати на скільки збільшились складові такі як витрати на електроенергію, на скільки підвищились на комунальному підприємстві заробітні плати. Але це не озвучується на прямих зустрічах із керівництвом “ВодГео “, наголосила вона.
Слово на сесії дали також голові одного із ОСББ міста Наталії Сєргєєвій. Вона поцікавилась навіщо підприємство створює собі додаткові витрати? Наприклад: для чого на водопостачальному підприємстві працює аж три юристи? Коли подають на суд, то ще й адвоката наймають, це ж теж кошти, які взяті з абонентів, зауважила пані Наталія. Також по місту “ВодГео ” створило собі аж три абонвідділи, поробили в них нові ремонти. Навіщо такі витрати? Адже більшість абонентів вже давно платять комунальні платежі у банківських застосунках, а у каси підприємства звертаються одиниці, також запитала Наталія Василівна. Звичайно, ніхто відповідей не надав.
Присутні на сесії сміляни попросили депутатів втрутитись у вивчення питання діяльності КП “ВодГео “. Чому воно не вживає заходів економії, раціональної діяльності свого підприємства, а всі проблеми одразу вирішує через підняття тарифу на свої послуги?
Поки що всі питання, поставлені людьми, залишились без відповіді. Але ж більшістю голосів депутати підтримали питання “З метою з’ясування можливості перегляду тарифу з водопостачання та водовідведення в бік зменшення доручити відділу фінансового контролю та аудиту виконавчого комітету провести аудит діяльності КП “ВодГео “. Люди заспокоїлись з надією, що їх почули. І тариф на воду не підвищать найближчим часом, хоча б поки триватиме аудит. Але ж, слід зауважити, що на 31 січня призначене засідання виконавчого комітету. І в порядку денному, який розміщений на сайті міськради пунктом 17-им значиться питання “Про встановлення тарифів на послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення для КП «ВодГео»”.
Також запис сесійного засідання, яке відбулось 29 січня викладено на сайті міськради не в повному обсязі, як того вимагає законодавство. Перша частина з виступами людей стосовно питання, пов’язаного з тарифом на воду, відрізана.
Discussion about this post