UK RU
Погода
Среда, 14 мая, 2025
ЧЕРКАССКИЙ ГОРОДСКОЙ ПОРТАЛ
  • ГЛАВНАЯ
  • Черкассы
  • Черкащина
    • Умань
    • Смела
    • Шпола
  • МИР
  • Происшествия
  • ЭКОНОМИКА
  • СПОРТ
No Result
View All Result
  • ГЛАВНАЯ
  • Черкассы
  • Черкащина
    • Умань
    • Смела
    • Шпола
  • МИР
  • Происшествия
  • ЭКОНОМИКА
  • СПОРТ
No Result
View All Result
Новости Черкасс

Наша область на другому місці в Україні по інвалідності прокурорів

Pomoshnik с Pomoshnik
24.10.2024
в Смела
319 3
0
Главная Смела
1k
Шар
5.4k
Просмотров
Share on FacebookShare on Twitter

Деталі

 

 

Загалом, пише «Економічна правда», в органах прокуратури може бути втричі більше осіб з інвалідністю, ніж у середньому серед населення, а серед начальників – 38%.
Нагадаємо, що на початку жовтня 2024 року в керівниці Хмельницької обласної медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) Тетяни Крупи в робочому кабінеті виявили 100 тис. дол., медичні документи з ознаками підроблення, а також списки “ухилянтів” з прізвищами та фіктивними діагнозами.Вдома в посадовиці вилучили 5,24 млн дол., 300 тис. євро, понад 5 млн грн, брендові прикраси, документи, які можуть вказувати на відмивання грошей через різні бізнес-проєкти. Після цього затримання керівництва регіональних МСЕК прокотилися всією країною.
ЕП одразу проаналізувала судові вироки і виявила, що попри десятки кримінальних справ (розслідуваних, доведених до суду і де є вирок) жоден член МСЕК з початку великої війни не сів за ґрати: більшість отримали або дуже м’які (штрафи по кілька десятків тисяч гривень), або умовні вироки.
Примітно, що зазвичай справи в судах старанно “розвалюють” прокурори через угоди про визнання винуватості в обмін на м’яке чи суто формальне покарання.
Згодом з’ясувалося, що це може бути не просто так. Головний редактор видання “Цензор.Нет” Юрій Бутусов повідомив, що пів сотні прокурорів Хмельниччини на чолі з головою Олексієм Олійником оформили інвалідність у згаданої голови МСЕК та депутатки місцевої облради від партії “Слуга народу” Крупи.
В Офісі генпрокурора Андрія Костіна пообіцяли перевірити працівників не лише Хмельницької прокуратури, а й інших структурних підрозділів. 20 жовтня президент Володимир Зеленський вирішив призначити засідання РНБО і вимагав реакції правоохоронців щодо ситуації з МСЕК та оформленням фальшивих інвалідностей, зокрема прокурорами.
ЕП проаналізувала дані 8 070 декларацій, які змогла ідентифікувати за 2023 рік (за посадою чи місцем роботи, де зустрічається слово “прокуратура”). Усі декларації доступні у формі відкритих даних на сайті НАЗК. Облікова чисельність прокурорів на початок 2024 року становила близько 9,2 тис. осіб, тобто вибірка становить 87%.
Далі – просто факти.За даними Держстату, на початку 2022 року в Україні налічувалося 2,72 млн осіб з інвалідністю або 6,6% від усього населення країни. Під час великої війни ця цифра зросла до 3 млн (7,5%).
Для порівняння ЕП відібрала близько 10 тис. декларації працівників інших силових органів (Нацполіція, БЕБ, НАБУ, ДБР) і перевірила частку осіб, яким призначена пенсія, що є однією з ознак наявності групи інвалідності. Серед працівників названих правоохоронних органів цей показник не перевищує 1,8%. Натомість у прокуратурі кожен п’ятий вказав у декларації наявність пенсійних виплат. У того, що частка пенсіонерів-прокурорів більша, ніж у середньому в країні чи в інших силових органів, є пояснення.
Річ у тім, що працівники прокуратури мають законне право на пенсію за вислугу років незалежно від віку – у разі наявності 25 років вислуги, зокрема, стажу роботи на посадах не менше 15 років. Розмір пенсії має становити 60% від суми місячної зарплати, але не більше десяти прожиткових мінімумів (29,2 тис. грн).
Штат органів прокуратури за останні десять років був зменшений вдвічі, а кількість їхніх пенсіонерів після початку великої війни збільшилася на 30%. Таке різке зростання не може бути пояснене органічною вислугою років, крім як оформленням групи інвалідності. Це число ще більше, якщо рахувати і членів родини, як у випадку з відстороненим прокурором Хмельниччини Олексієм Олійником.
Наявність пенсій і різке зростання їх кількості під час війни – питання не лише морально-етичне. На це у 2023 році знадобилися 288 млн грн. Середня пенсія працівника прокуратури – 199 тис. грн на рік або 16,6 тис. грн на місяць. А ще наявність пенсії за інвалідністю дає переваги під час працевлаштування та переміщення з посади на посаду і зменшує вірогідність звільнення, тож подолати цю проблему буде непросто.
За даними співрозмовників ЕП з економічного блоку уряду, які побажали не згадувати їх через чутливість питання, лише близько 10% отримувачів пенсії за спеціальним законом “Про прокуратуру” отримують її за інвалідністю. Рядові прокурори лише в 19% декларацій вказали отримання пенсії, тоді як серед керівного складу (начальники та заступники начальників у прокуратурах) це зустрічається у 38% випадків.
До речі, як пише журналістка Зоя Казанжі, керівниця Черкаської обласної прокуратури, 42-річна Катерина Шевцова, рік тому призначена на цю посаду, окрім річної зарплати у 2 257 787 гривень, отримує й пенсію.
«За минулий рік Пенсійний фонд їй виплатив 785 435 гривень. Майже по 65 тисяч кожного місяця. Тобто, кожного місяця ми цій керівниці платили зі своїх податків – 254 тисячі гривень», – обурюється Зоя Казанжі.

Таблиця тут:
https://www.epravda.com.ua/weeklycharts/2024/10/22/720853/

 

scroll back to top

Поширень408Tweet255Pin92Scan
Предыдущая новость

Тариф на воду у Смілі не підняли, але незабаром – це можливо відбудеться

Следующая новость

У ДТП загинув 80-річний водій автомобіля Daewoo Matis

Следующая новость
У ДТП загинув 80-річний водій автомобіля  Daewoo Matis

У ДТП загинув 80-річний водій автомобіля Daewoo Matis

Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 23 жовтня – Новости Черкасс

Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 23 жовтня - Новости Черкасс

Discussion about this post

ЧЕРКАСЬКИЙ МІСЬКИЙ ПОРТАЛ


Останні новини міста та області за сьогодні


Редакція веб-сайту не має намірів обмежувати свободу слова, але залишає за собою право видаляти висловлювання з уживанням нецензурної лексики та образ на адресу авторів матеріалів і їх фігурантів.

© 2022 "Інформаційний помічник Черкащіни" | Відділ реклами та роботи зі зверненнями громадян - [email protected]

  • Login
No Result
View All Result
  • ГЛАВНАЯ
  • Черкассы
  • Черкащина
    • Умань
    • Смела
    • Шпола
  • МИР
  • Происшествия
  • ЭКОНОМИКА
  • СПОРТ

© 2022 "Інформаційний помічник Черкащіни" | Відділ реклами та роботи зі зверненнями громадян - [email protected]

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In