У Черкаському краєзнавчому музеї, 27 вересня, на виставці “Ті, хто нас захищають” представили авторські ляльки в образах військовослужбовців Сил оборони. Серед ляльок — оператори дронів, сапери, танкісти, рятувальники та пілоти. 37 ляльок-воїнів створили українські майстрині, розповіла Суспільному організаторка заходу Тетяна Григоренко.
Експозиція діятиме до 1 листопада.
Майстриня Світлана Клименко створила ляльку, яка є символом її чоловіка. Лялька з бородою, автоматом та шевроном “Черкаських стрільців”. Майстриня пояснила, що кожна деталь цієї роботи — прояв любові та поваги до нього.
“З емоціями вдячності її робила, бо перш за все я дуже вдячна особисто йому і всім нашим хлопцям, які зараз нас захищають. Бо якби не вони ми б не могли ні творити, ні жити”, — пояснила пані Світлана.
Майстриня Людмила Бєлкіна зіткала свою ляльку із клаптиків “пікселя”, який залишився після пошиття форми. Її натхненням став “володар дронів”, командир групи аеророзвідки “Птахи Мадяра” — Роберт Бровді.
“Він дуже знаменитий наш дроновод. Я зробила йому такий образ: він тримає в руках пульт для управляння оцим літачком. Це для мене дуже почесно. Бо я волонтерка і шию ляльки на фронт і для благодійних заходів на користь ЗСУ”, — додала пані Людмила.
Кожна робота — це окремий образ, присвячений військовим формуванням, розповіла організаторка заходу Тетяна Григоренко. Серед ляльок в камуфляжі, є льотчик Джус, командир батальйону Да Вінчі, є й роботи присвячені капеланам, військовим іноземних легіонів та рятувальникам, які розбирали завали після обстрілу “Охматдиту”. Відвідувачка Олена Кравченко вражена тематикою виставки, адже нічого подібного ще не бачила.
“Це напрямок, який потрібний кожній людині для розвитку, щоб відчути, що ця війна, для кожного українця. Що це щось живе, де треба брати участь”.
Виставку організували, аби люди більше дізналися про Сили оборони та своїх національних Героїв, розповіла Тетяна Григоренко. У заході взяли участь 30 майстринь. Через своє мистецтво вони розповіли про українських воїнів, які щоденно проявляють мужність і витримку у боротьбі за українські кордони.
“Вони не тільки показали когось, кого вони знали, дуже відомих людей. Вони показали своїх дітей, які захищають зараз нас і знаходяться в армії. Це і жінки, і дівчата. Вона (виставка – ред.) присвячена Дню захисників та захисниць, який ми вже другий рік відзначаємо 1 жовтня”.
Пані Тетяна додала, що колекція ляльок “Ті що нас захищають” залишатиметься незмінною, її можна побачити лише в Черкаському краєзнавчому музеї до 1 листопада.
Discussion about this post