Деталі
27 липня відзначила свій День народження багатьом відома смілянська вишивальниця Людмила Степанівна Кожушко. Про майстриню розповів голова профспілки Смілянського виконавчого комітету Олександр Головченко у соцмережі Фейсбук.
“Мій світ – у моїх вишиванках” — зізнається сама ювілярка. Нині вона зустріла вже своє 80-річчя.
Народилася Людмила Степанівна 27 липня 1943-го року у Сілезії (Німеччина), куди її мати була вивезена насильно на примусові роботи. Після війни родина перебралася у Смілу, де батько працював на відновленні залізничних мостів.
Першу вишивку маленька Люда побачила вдома у своєї вчительки, коли навчалася у другому класі. Саме з того моменту любов до вишивання запала глибоко в її серці.
Першою роботою Людмили у 1952 році був вишитий клаптик тканини, який прикрасив родинний матрац. А невдовзі з’являється перша власноруч вишита лялька. Родина була небагатою, але працьовитою.
По завершенню навчання у школі # 22 (нині – школа # 10), здобула освіту за спеціальністю товарознавець-технолог. Сорок років проробила Людмила Степанівна у закладах торгівлі міста.
У вільний час від роботи вечорами вона відводила душу за вишиванням. Вдома на всю стіну і донині висить власноручно вишитий килим, у всіх кімнатах на стінах та поличках – роботи, вишиті хрестиком, бісером, гладдю, монетами і мушлями.
Нині Людмила Степанівна не сидить склавши руки, а вся у роботі: майстер-класи для дітей, участь у різноманітних виставках. Для воїнів ЗСУ виготовила більше 1500 ангеляток-охоронців, а останньою роботою стала композиція “Квіти Перемоги”.
З нагоди ювілею від відділу культури ювілярку привітала директор міського краєзнавчого музею Надія Вілентко, від ветеранів міста – заступник голови міської організації ветеранів – Віктор Іншаков.
Приєднуємся до всіх теплих слів привітань ювілярці та бажаємо довгих років життя та творчого натхнення!
Discussion about this post