Україна з кожним роком стає все більш залежною від світового ринку сировинних товарів. Натомість в Україну йде інтенсивний трафік товарів з високою доданою вартістю. За період 2014-2021 років владний конгломерат України в цілому нічого не зробив, щоб позбутися тавра «бананової республіки» на світовій арені, що відповідним чином вплинуло на інвестиційну привабливість національної економіки.
На думку відомого українського економіста Олександра Гончарова, яку він висловив на своїй сторінці у Facebook, обміном товарів з високою доданою вартістю на дефіцитну українську сировину, обсяги якої, як і в усіх країнах світу фізично обмежені законами природи, нас швидко перетворюють в ресурсну колонію без передової науки, сучасних технологій та інноваційної промисловості.
«Зараз ми отримали просто шалений ріст цін на сировину, зокрема, на залізну руду з кінця минулого 2020 року. Однак, в держбюджеті-2021 грошей дуже мало, тому що в нинішній українській державі лише тонкий-тонкий шар суспільства (0,5%) реально володіє всіма ресурсами, 3% – їх охороняє, інша абсолютна більшість населення фактично не має нічого. Як результат – у нас немає конкуренції, політична система не ефективна, а економічна модель – виключно працює на монополію фінансово-промислових груп олігархів», – стверджує Гончаров.
Нагадаємо, що в останні роки надзвичайно посилився вплив представників «Колективного Заходу» на механізм та пріоритети прийняття рішень в Україні на найвищому політичному рівні. «Колективний Захід» робить все для того, щоб левова частка законодавчих актів та розпорядчих рішень вищих органів виконавчої влади приймалася в інтересах транснаціонального капіталу. Маркер посилення впливу «Колективного Заходу» – домінування іноземців в наглядових радах державних корпорацій.
Український журнал «Економіст»
Discussion about this post