Обмінний курс EUR/USD має два ключові чинники. Довгострокова динаміка пов’язана із зовнішнім дефіцитом США і накопиченням зовнішнього боргу, а короткострокова динаміка пов’язана з циклічним розривом між грошово-кредитною політикою. Як відзначають аналітики Natixis, перший фактор вказує на зниження курсу долара, другий – на стійкий долар в 2022 році.
«В даний час ми маємо наступну конфігурацію: швидке погіршення зовнішньої торгівлі США через сильне стимулювання внутрішнього попиту за допомогою експансіоністської фіскальної та грошово-кредитної політики. Після кризи COVID-19 циклічне відновлення в США відбувається швидше, ніж в єврозоні: це означає, що США повернуться до повної зайнятості швидше, ніж єврозона. Тому слід очікувати, що експансіоністська грошово-кредитна політика в США закінчиться раніше, ніж в єврозоні».
«Якщо скорочення QE відбудеться з весни 2022 року в Сполучених Штатах і з кінця 2022 року в єврозоні, протягом 2022 року, між грошово-кредитною політикою двох країн виникне розрив, а в єврозоні буде проводитися більш експансіоністська грошово-кредитна політика. Тому ми повинні очікувати довгострокового зниження курсу долара, перерваного в 2022 році розривом в грошово-кредитній політиці між США і єврозоною, оскільки грошово-кредитна політика тимчасово в єврозоні буде більш експансіоністською».
Discussion about this post