Деталі
Відбулись громадські слухання щодо проєкту містобудівної документації на місцевому рівні – проєкту «Детальний план території, обмеженої вулицями В’ячеслава Чорновола, Незалежності, Святопокровською у місті Сміла Черкаського району Черкаської області».
Це питання дуже болюче для смілян, адже цей детальний план передбачає і забудову ринку. Тож на слухання прийшли 26 представників громадськості (це підприємці, які проваджують свою торгівельну діяльність на ринку), депутати міської ради Олександр Пархоменко, Віктор Овчаренко, Олександр Ніколаєв, був присутній керівник Смілянского ринку Володимир Супрун.
Як зазначив начальник управління архітектури Сергій Браунер, метою розробки цього детального плану є визначення основних напрямків розвитку даної території. Фактично передбачають узгодження чотирьох об’єктів, які враховувалися під час планування. Перший це тротуар уздовж центральної площі і до Набережної. Його нещодавно було збудовано від Школи мистецтв до кінотеатру, між малоповерховими та багатоквартирними будинками.
Тож при розробці детального плану однією з цілей було коригування червоних ліній вздовж зазначених вулиць. Це пов’язано з тим, пояснив посадовець, що в садибній забудові під час приватизації земельних ділянок, червоні лінії створюють проблеми, оскільки ці території не підлягають приватизації. Було поставлено завдання максимально зменшити ці червоні лінії. Однак розробник дещо перестарався, уточнює Сергій Миколайович, і в деяких місцях існуючі тротуари опинилися поза межами вулиці.
Друга мета, яка передбачається в плані, це спорудження нового комерційного об’єкту. Архітектор пояснив: підприємство «М’ясорубка» викупило земельну ділянку на перехресті вулиць Черновола та Незалежності і планує збудувати там торговельну будівлю.
Третій об’єкт – це будівля, яку планують розташувати на території Смілянського ринку. Тут Сергій Браунер уточнив, що Смілянський ринок є основним інвестором розробки цієї містобудівної документації. Запроектовану споруду необхідно було розмістити та інтегрувати з будівлею «М’ясорубки», тротуаром та прилеглою територією, включаючи стоянку, зазначив він.
Четвертий об’єкт – це земельна ділянка садибної забудови, позначена на плані фіолетовим кольором. Вона є приватизованою, і її власник виявив бажання змінити цільове призначення як самої ділянки, так і майбутньої будівлі на ній. Планується зведення торговельного об’єкта – магазину.
Таким чином, ці чотири об’єкти стали основою для розробки детального плану території.
Тож проєктант ФОП Чеберяк розмістив передбачені об’єкти, відповідно до поставлених завдань.
Але до проведення громадських слухань впродовж місяця надійшло 77 заяв, у яких сміляни пропонують зняти детальний план з розгляду взагалі. Як пояснив секретар Смілянської міської ради Юрій Студанс, ці заяви свідчать про продовження конфлікту торговців та керівництва ринку. Детальний план викликав незадоволення від підприємців, які торгують на “металевому” ринку, а також мешканців міста.
Це демонструє високий рівень суспільного резонансу.
На самих громадських слуханнях директор Смілянського ринку вкотре намагався пояснити підприємцям, що рішення про забудову частини території приймалось керівництвом у Черкасах. Нехай це буде не цей рік, а наступний, наголосив Володимир Супрун, але задумане вони втілять в реальність. Підприємців він закликав погоджуватись на переїзд у нові торгівельні площі, поки є вільні бутіки на ринку.
Люди твердять, від таких розмов ще більше розуміють, що відстоювати своє право мати робоче місце на ринку, можуть лише власними силами. Тож після тривалих дискусій сформулювали рішення, за яке прголосувала більшість учасників громадських слухань. Воно звучало так: “У зв’язку з непогодженням громадськістю детального плану території в частині забудови Смілянського ринку, вважати громадські слухання таким, що не відбулися, до усунення протиріч, але не пізніше ніж до грудня 2025-го року.”
Discussion about this post