Мільйон українців беруть в оборот – особливий податок і виїзд за картками.
Українських заробітчан не намагаються повернути на батьківщину, їх хочуть взяти під ковпак. Наприкінці минулого тижня у Верховну Раду внесли проект закону №10153 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення державної підтримки українців за кордоном», інформує Ukr.Media.
Законопроектом виписується кілька дуже важливих і навіть революційних нововведень:
- створення окремого органу виконавчої влади з питань трудової міграції під контролем Мінсоцполітки;
- формування реєстру заробітчан;
- заснування Фонду «добробуту» українських мігрантів;
- впровадження карти трудового мігранта.
Нового контролера трудових мігрантів вже встигли обізвати новим «міністерством». По-перше, в його структурі передбачається створення територіальних органів (у містах і областях). По-друге, його наділять величезним числом нових повноважень:
На все перераховане вище потрібні гроші, і чималі. Щоб їх зібрати, нове відомство створить в Україні новий фонд – під назвою «Фонд добробуту». Наповнювати його буде Держслужба зайнятості, компанії-посередники, які працевлаштовують наших людей за кордоном, а також самі заробітчани – ті люди, які отримають роботу за допомогою посередників.
Згідно законопроекту, перший внесок – реєстраційний – за людину зроблять посередники: Держслужба зайнятості або агентство по працевлаштуванню. А наступні – сам працівник. Причому, кожен рік. Розміри цих внесків у документі не прописані. Незрозумілий навіть принцип їхнього розрахунку: буде це затверджена сума або відсоток від зарплати.
Є лише припущення і чутки на цей рахунок: джерела, близькі до розробників документа, стверджують, що обговорюються цифри в діапазоні від $50 до $200.
За всі ці витрати людині запропонують дві речі: карту трудового мігранта; страховий поліс державної страхової компанії.
Який захист/допомогу мають на увазі обидва документи – незрозуміло. Неясно, чи буде він в принципі.
У теж час ясний інший, дуже важливий момент – від усього цього можна буде відмовитися. Якщо українець сам працевлаштувався за кордоном, то він може не платити ніяких відрахувань у Фонд добробуту, і ніяких страховок і карт не отримувати. Все на добровільній основі.
Discussion about this post