Керівник по роботі з ключовими клієнтами Kantar в Україні Анна Шахдинарян на MFO Summit 2021 розповіла про споживчі звички українців.
Результати опитування Kantar свідчать, що 70% населення має середній рівень матеріального забезпечення.
Проте 41% опитаних вважає, що за останній карантинний рік матеріальний стан їхньої родини погіршився.
«Навесні 2021 року індекс споживацьких настроїв був на рівні минулого року», — поділилася Анна Шахдинарян. За останнє десятиліття «масові покупки» спостерігалися лише в 2019 році, коли був пік позитивного споживацького настрою.
Топ-3 категорії омріяних товарів та послуг:
43% — техніка та електроніка;
37% — відпочинок, відпустка та подорожі;
37% — дозвілля.
За словами Анни Шахдинарян, 88% респондентів зазначили, що регулярно купують щось в інтернеті.
Найпопулярніші онлайн-покупки:
31% — косметика і парфумерія;
28% — одяг для дорослих;
27% — товари для дому;
20% — взуття для дорослих;
19% — електроніка;
19% — одяг та взуття для дітей.
Серед топ-10 найбільш використовуваних додатків на телефоні з’явилися додатки Нової Пошти, OLX та AliExpress, де товари та послуги можна отримати онлайн.
За даними Kantar, 79% опитаних українців користуються банківськими картками, а половина із них — має 2 і більше банківські картки.
Користувачі стверджують, що зручна система мобільного чи веб-банкінгу стає все більш важливою при виборі банку та його сервісів.
Discussion about this post