Деталі
На полях нашої області види на цьогорічний врожай дуже добрі.
Про це повідомляє директор обласного гідрометцентру Віталій Постригань.
За його словами, до такого висновку фахівці центру дійшли завдяки агрометеорологічним розрахункам, які враховують фактичний стан посівів, наявні запаси продуктивної вологи в ґрунті, очікувані погодні умови надалі та відсутності форс-мажорних факторів.
«Родючі землі та сприятливі кліматичні умови Черкащини дозволяють отримувати високі врожаї озимих зернових культур. Але, досить часто несприятливі погодні умови –складна зимівля, посуха, надмірна вологість у період наливу та дозрівання зерна, призводять до зменшення їх продуктивності та зводять нанівець намагання виростити гарний врожай», – пояснює пан Віталій.
Він каже, що за роки існування Черкащини, найвищий урожай озимої пшениці, було отримано у 2023 році – 57,2 ц/га, коли у більшості часу відмічалося оптимальне зволоження ґрунту. Найнижчий – 39 ц/га у 2017 році– пояснюється формуванням в умовах посухи у травні-червні та збиранням у липні за дощової із градом, шквалами, подекуди навіть смерчем погоди.
«Цьогоріч несприятливих явищ, які могли суттєво вплинути на зниження врожаю не було. І попри значну кількість слаборозвинених посівів перед входом в зиму, погодні умови зимового та весняного періоду були сприятливими як для перезимівлі озимих зернових культур, так і для подальшої вегетації та формування врожаю», – наголошує Віталій Постригань.
Це пояснюється, уточнює він, аномальним теплом, яке зумовило ранні строки відновлення вегетації, що було найбільш сприятливе для нерозкущених посівів та переважанням оптимальних значень температури та кількісті опадів в період формування генеративних органів у березні та травні.
«Тож урожайність озимих культур у цього літа, який можна вважати роком озимих культур, в Черкаській області очікується рекордною: пшениці – 58 ц/га, жита – 34 ц/га, ячменю – 54 ц/га. Валовий збір з урахуванням площ під озимими зерновими культурами (178,8 тис. га) становитиме в межах 1028,4 тис.т, що практично на 20 % менше попереднього року, за рахунок зменшення посівних площ», – підсумовує директор обласного гідрометцентру Віталій Постригань.
Discussion about this post